Klinik Pilates

Klinik Pilates, vücudun kaybettiği yada eksik fonksiyonların yeniden kazandırılması olarak tanımlanabilir. Klinik Pilates ile, hastalık ya da yaralanma sonucu vücut işlevlerinden bir kısmını kaybetmiş olan kişinin, mevcut kapasitesini en iyi şekilde kullanarak, vücut işlevlerini en üst düzeyde çıkarabilmesi amaçlanır. Pilates metodunu diğer egzersiz yöntemlerinden ayıran en önemli faktör rehabiliitasyon alandaki etkisidir. Pilates egzersizlerinde vücuttaki hangi kas grubunu çalıştırırsanız çalıştırın, önemli olan omurganın çevresindeki kasları o egzersiz esnasında eşit ve dengeli çalıştırmayı birinci kural olarak görmesidir. Posür kaslarını güçlendirme üzerine çalışmalar yapılmaktadır. Dolayısı ile omurga ve etrafı dengeli bir şekilde güçlenmektedir.

Klinik Pilates ile gövde önü (karın) ve arkası (sırt kasları) dengeli çalışmalarla kasların eşit bir şekilde çalışarak güçlenmesiı ile duruş bozukluğu düzelmekte ve sağlıklı bir anatomiye kavuşarak ağrılardan ve sakatlanmalardan bizi korumaktadır.

Stüdyolarımızda, özellikle omurga sağlığı üzerine egzersizler verilmekte olup: sağlıklı bir omurgaya sahip olmak için omurga güçlenmesi üzerine önem verilmektedir. Tüm eğitmenlerimiz omurga üzerinde meydana gelen dejenerasyonlar üzerine tam donanımlı olarak eğitimli ve bu problemlerin giderilmesi konusunda yüksek tecrübeye sahiptir. Pilates duruş bozukluklarının tedavisinde, esneklik kazanmada ve denge gelişiminde, sakatlık tedavilerinde Klinik Pilates metodu etkili olarak kullanılabilmektedir.